Autobusu į Berlyną. Keleivės įspūdžiai

Kelionė į Berlyną buvo staigmena vyrui gimtadienio proga. Ir kelionę nutariau organizuoti būtent autobusu. Berlynas – Vokietijos sostinė – miestas, kupinas istorijos ženklų ir pėdsakų. Joks kitas miestas Vokietijoje nėra toks turtingas paminklais ir muziejais, tad aplankyti būtent į Berlyną ir nusprendžiau organizuoti kelionę.

Išvykome gražią popietę iš Kauno. Atvykus autobusui mus pasitinka malonus vairuotojas, patikrina bilietus, maloniai nustebina įteikdamas po buteliuką vandens ir štai mes jau sėdime savo vietose autobuse. Laukia ilga kelionė. Autobuso sėdynės komfortiškos ir patogios. Kelionės metu išsikrovė mobilus telefonas, bet jį įkrovėme rozetėje esančioje prie sėdynės, galėjome toliau naršyti internete. Kelionė autobusu visiškai neprailgo.

Brandeburgo vartai, į Berlyną autobusu

Ir štai mes jau Berlyne. Miestas mus pasitiko gražiu oru, pilna stotimi žmonių bei daugybę nuorodų į viešbučius ir lankytinus objektus. Apsižvalgę po apylinkę, pėstute patraukėme link savo viešbučio. Internetu buvome rezervavę nakvynę „Hotel Adam“, tai dviejų žvaigždučių mažas viešbutukas Charlottenburg-Wilmersdorf rajone. Pėstute nuo autobusų stoties keliavome apie 20 minučių.

Viešbutis patogioje vietoje, patogus susisiekimas, aplink daug maisto bei kitų parduotuvių. Įsikūrę viešbutyje, patraukėme susipažinti su rajonu, kuriame apsistojome. Aplankėme Wilmersdorfer Strasse, kurioje daugybė įvairiausių parduotuvių, taip pat Karl-August aikštę, Charlottenburg rūmus.

Berlynas autobusu žydų kapinės

Kitą dieną papusryčiavę, sėdome į S-Bahn ir patraukėme į centrą. Stotyje įsigijome AB zonų dienos bilietą visam transportui už 7 eurus asmeniui. Per trumpą savaitgalio išvyką stengėmės pamatyti kuo daugiau Berlyno. Beje, viešbutyje dovanų gavome žemėlapį bei sąrašą visų lankytinų Berlyno vietų. Ši dovana mums labai pravertė. 

Keliavimą po centrą pradėjome nuo Aleksandro aikštės (Alexanderplatz) ir Berlyno televizijos bokšto (Berliner Fernsehturm). Toliau pėstute Unter den Linden gatve, kurioje mus pasitiko Frederiko Didžiojo skulptūra (Statue of Frederick the Great), patraukėme prie Brandenburgo vartų (Brandenburger Tor).

photo_3

 Unter den Linden – tai viena iš žymiausių gatvių Berlyne. Gatvėje yra daug kavinių, restoranų bei parduotuvių. Prie Brandenburgo vartų mūsų laukė užsakyta ekskursija po Berlyną, kurią vedė savanorė studentė iš Airijos. Ekskursija buvo labai informatyvi ir įdomi. Sužinojome daug įdomių faktų apie Berlyną.

Apžiūrėjome ir Berlyno sieną (The Berlin Wall), kuri prieš 20 metų buvo perpus perskrodusi visą Berlyną, o dabar liko tik atskiros sienos sekcijos, o likusios nuotrupos pardavinėjamos kaip suvenyrai prie atvirukų.

Berlyno siena Eurolines autobusu

Aplankėme Čarlio punktą (Checkpoint Charlie), vienintelį patikros punktą tarp Rytų ir Vakarų Berlyno. Memorialą nužudytiems Europos žydams Berlyne (Holocaust-Mahnmal). Didžiausią protestantų bažnyčią Vokietijoje – Berlyno katedrą (Berliner Dom).

Berlynas autobusu su Eurolines

Maisto kainos nėra itin aukštos. Pigiau galima apsipirkti Lidl ar Aldi parduotuvėse. Skaniai ir už prieinamą kainą puikiai papietavome Potsdamo aikštėje (Potsdamer) įsikūriose kavinėse. Visi lankytini objektai paliko didelį įspūdį ir norą dar kartą sugrįžti į šį pilną istorijos miestą.

Labai gaila, kad šios kelionės metu nepavyko aplankyti Reichstago (Reichstag) bei vieno didžiausių Vokietijoje ir turtingiausių pasaulyje pagal gyvūnų rūšis zoologijos sodo (Zoologische Garten), tad dar tikrai sugrįšime į Berlyną. Ir kitą kelionę būtinai vėl vyksime patogiu „Eurolines“ autobusu.

 

Susiplanuok savo kelionę