Keliautojų įspūdžiai iš Kijevo

Keliautojai Gintvilė ir Agnius keliavo Eurolines autobusu į Kijevą. Dalinamės įspūdžiais keliautojų akimis.

Ne visai turistiniai dalykai, kuriuos suradome Kijeve.

ukraina kijevas eurolines kelione autobusu 

Po kelių kelionių į Vakarų Europą, kur miestų infrastruktūra smarkiai pažengusi, kur šiaip viskas labai puiku ir mažai yra kuo skųstis, nusprendėme pailsėti nuo to turistinio tobulumo ir pasidairyti į Rytus. Savo sprendimu nei kiek nepasigailėjome, Kijevas pasirodė ideali vieta žavių detalių paieškoms, o suradome jų daugiau nei tikėjomės, tad pabandysiu išskirti bent kelias ryškiausias.

ukraina kijevas eurolines kelione autobusu

Spalvos

Pirmiausias dalykas, kurį pastebėjome dar tik ieškodami nakvynės – tai, kad Kijevas nebijo ryškių spalvų. Visai atsitiktinai Kijeve mums pavyko apsistoti Comfort Town – spalvotų namukų rajone. Vaikščiodamas čia, pasijauti lyg eitum per Monopolio laukelius, o pasivažinėjimas paspirtuku po šio rajono gatves buvo bene geriausia kelionės dalis. Spalvų pilna ir už šio rajono ribų, o smagiausia, kad jos įsiterpia netikėčiausiose vietose.

ukraina kijevas eurolines kelione autobusu

Vinilai ir atvirutės

Sprendimas aplankyti turgų irgi neliko bevaisis. Petrivka vietiniai žino kaip turgų, kur galima nusipirkti naudotų knygų, visokio (ne)šlamšto, legalių arba ne visai video žaidimų, filmų. Pasiknaisioję giliau tarp galybės apšiurusių knygų, suradome praėjusio amžiaus vinilų ir maždaug 60 metų senumo mielų atvirukų iš Maskvos, negalėjome atsispirti – teko kelis nusipirkti.

ukraina kijevas eurolines kelione autobusu

ukraina kijevas eurolines kelione autobusu

Gatvės menas ir originalios miesto nišos

Vienas labiausiai nustebinusių atradimų, ko nesitikėjau iš Kijevo, tai galybė piešinių ant sienų, ir ne šiaip tagų, o rimtų meninių dalykų. Be kelių pavyzdžių kuriuos patys atsitiktinai suradome, čia galima tiksliai pamatyti, kur kokie šedevrai slepiasi Kijeve. Vienas įsimintiniausių meninių miesto projektų – Landscape Alley Park. Tai vaikų žaidimų aikštelė – muziejus, kur išdrįsta pažaisti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

ukraina kijevas eurolines kelione autobusu

Kvadratinės mašinos

Kijevas tikrai ne tas miestas, kuriame galėtum pamatyti aukščiausios klasės automobilių. Ir turbūt ne be priežasties, miesto keliai čia pilni kraterinių duobių, kur mažesnė mašina nesunkiai paliktų savo ratus. Tačiau mieste nesunku išvysti mielų sovietinių mašinyčių primenančių lego kaladėles. O smagiausia, kad jos čia įvairiausių spalvų.

ukraina kijevas eurolines kelione autobusu

Rajonas prie kapinių

Ekstremalesnių situacijų mėgėjus, besilankančius Kijeve, pakviesčiau prasukti pro kapinių kvartalą. Vos priartėjus, mus pasitinka gauja laukinių šunų, įtartinai pasisukinėję aplinkui, jie nutolsta tikrinti kitų prašalaičių. Tolumoje matyti būrelis sportiškai apsirengusių vyrų, lendančių į uždarą kiemą, netoli stovi visiškai juodas kvadratinis automobilis. Aplenkę kelis mėlynanosius bomželius galiausiai priartėjame prie savo tikslo – krematoriumo, pasižyminčio unikalia sovietine architektūra. Ir nors iš teritorijos mus greitai išvaro apsauginis, tačiau ekskursija palieka įsimintinų potyrių.

autobusu kelionė Vilnius – Kijevas

autobusu kelionė Kaunas – Kijevas

 

Susiplanuok savo kelionę