Kelionė aplankant du istorinius miestus – Varšuvą ir Berlyną. I dalis

Eurolines keleivė Viktorija keliavo maršrutu Vilnius – Varšuva – Berlynas – Vilnius, šioje pasakojimo dalyje Viktorija dalinasi savo kelionės įspūdžiais iš Varšuvos.

Daugelis mano, kad kelionės autobusu yra nuobodžios. Bet ar tikrai? Juk keliones autobusu galima iš anksto susiplanuoti įdomiu maršrutu. Kaip tai padaryti? Tiesiog pasirinkti aplankyti keletą Jus dominančių miestų vienos kelionės metu. Tuomet ir kelias neatrodys toks ilgas bei bus mažiau varginantis, o ir parsivešite žymiai daugiau įspūdžių bei sutaupysite laiko ir pinigų! Juk vasara – kelionių metas ir taip rūpi kur nors išlėkti, o Vilniaus oro uostas uždarytas rekonstrukcijai. Geriausias pasirinkimas? Išmaniai suplanuota kelionė autobusu!         

Savo kelionių reportažuose pasidalinsiu ne tik kelionių įspūdžiais, bet ir patarimais bei asmeniniais pastebėjimais, kurie, tikiu, kad bus naudingi planuojant savas keliones. Ir skubu paneigti dar vieną mitą – kad Varšuva yra nuobodi ir nėra ko ten pamatyti! Oho, yra, ir netgi kiek daug pamatyti! Bet apie viską nuo pradžių…

autobusu kelionė Vilnius – Varšuva 

autobusu kelionė Kaunas – Varšuva

Kaip prasidėjo mano kelionė? „Eurolines“ autobusas iš Vilniaus autobusų stoties išvyko ankstyvą rytmetį  –  7 val. Smagu anksti atsikelti ir susiruošti į kelionę. Tikrai gera dienos pradžia! Besidairant pro autobuso langus ir vis saldžiai nusnaudžiant, laikas kelionės metu prabėgo labai greitai. Beje, Lenkijos keliai šiais metais daug geresni ir kelyje papildomai laiko nesugaišome  – autobusas į Centrinę Varšuvos autobusų stotį atvyko net anksčiau nei planuota.

Varšuva autobusu Eurolines Business Class

Atvykus į Varšuvą, jaukiai įsikūriau, palikau daiktus, pavakarieniavau ir su draugais išsiruošėme vakarą praleisti „Warsaw Marriot Hotel“ viešbučio 40-ajame aukšte įsikūrusiame bare, pavadinimu „Panorama Sky Bar“. Pro šio baro langus atsiveria puiki Varšuvos panorama ir matomas Stalino „pirštas“ (įdomios architektūros pastatas, apie kurį šiek tiek daugiau papasakosiu vėliau). Nealkoholinių ir alkoholinių kokteilių kainos bare nėra mažos – prasideda maždaug nuo 42 zlotų (apie 10 eurų), bet jie tikrai skanūs, įdomūs ir nemaži, o vaizdai pro langus atperka viską. Beje, aptarnavimas labai malonus, paslaugus. Žodžiu, rekomenduoju šį barą. Bet Varšuvos vaizdą iš viršaus galima pamatyti iš kitų objektų – būtinai juos aprašysiu ir beliks išsirinkti Jums tinkamiausią.

 Varšuva autobusu Eurolines Business Class Varšuva autobusu Eurolines Business Class Varšuva autobusu Eurolines Business Class

Saldžiai išsimiegojus, kitos dienos rytą vykome į Koperniko mokslo centrą. Pasiskaičiusi apie šio centro populiarumą, bilietus iš anksto įsigijau internetu http://www.kopernik.org.pl/. Bilietas suaugusiam žmogui kainavo 27 zlotus (apie 6 eurus). Beje, vykstant su grupe žmonių, įėjimo kainos yra mažesnės. Atvykus sekmadienio ryte, nesusidūrėme su eilėmis ir labai greit patekome į centrą, bet jau išeinat iš centro po 4 val., pamatėme ilgiausią nusidriekusią šeimų su vaikais eilę, ketinančią įsigyti įėjimo bilietus. Turiu pastebėti, kad Koperniko centre daugiausiai sutikome būtent šeimų su įvairiausio amžiaus vaikais – iš tiesų ten viskas yra pritaikyta ir „subalansuota“ vaikams. Yra netgi įrengtos specialios biologijos, fizikos ir chemijos laboratorijos. Šeimynos ten drąsiai gali praleisti ir visą dieną, nes centro viduje yra poilsio bei kavinių zonos. Bet ir mums, suaugusiesiems, buvo įdomu, nes išbandėme įvairius netikėtus „atrakcionus“ ir užsiėmimus. Daug prisijuokėme ir atradome netikėtų ir iki tol nežinomų mokslo išradimų.

Varšuva autobusu Eurolines Business Class Varšuva autobusu Eurolines Business Class Varšuva autobusu Eurolines Business Class Varšuva autobusu Eurolines Business Class  

Įdomiai pusdienį praleidę mokslo centre, gerokai išalkome ir nusprendėme papietauti pačiame Varšuvos centre. Mano noras buvo paragauti tikro lenkiško maisto, kurį valgo iš vietiniai. Apsilankėme „Mleczarnia“ kavinėje, adresu  Aleje Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa, ir užsisakėme dienos pietus. Pasirinkta sriuba, antras patiekalas su salotomis bei gėrimas kainavo apie 18 zlotų (apie 3-4 eurus). Tiesa, yra ir pigesnių ir brangesnių dienos pietų variantų. Maistas buvo paprastas ir tikrai lenkiško skonio. Labai išrankiems  ir mėgstantiems gurmanišką, išskirtinį skonį, tikriausiai nerekomenduočiau, bet mums buvo įdomu pajusti Varšuvos dvasią ir papietauti su vietiniais!

Varšuva autobusu Eurolines Business Class  

Pasistiprinę patraukėme apžiūrėti Varšuvos senamiesčio. Nustebino, nes jis buvo pilnutėlis žmonių – turistų ir vietinių, kadangi senojoje miesto dalyje vyko įvairūs renginiai, demonstracijos bei pasirodymai.

Varšuva autobusu Eurolines Business Class   

Žinoma, pakeliui pamatėme ir įspūdinguosius Lenkijos prezidentūros rūmus, kurie yra vieni didžiausių Varšuvoje ir tai oficiali Lenkijos Respublikos prezidento darbo vieta. Žymusis  Adomo Mickevičiaus paminklas džiugina lietuvių akį, žinant, kad jis buvo žymus Lenkijos ir Lietuvos poetas, daręs įtaką Rytų Europos literatūrai.

Varšuva autobusu Eurolines Business Class 

Beje, sekmadienį galima visiškai nemokamai aplankyti Karališkuosius rūmus, įsikūrusius senamiesčio širdyje. Ekspozicija buvo tikrai įdomi ir praplėtė akiratį bei žinias apie didingą Lenkijos istoriją. Per daug neišduosiu – smagiau patiems nuvykti bei pamatyti! Varšuvos senamiestis įvairus, spalvingas ir istorinis. Paklaidžiojome įvairiomis gatvelėmis ir aplankėme ir Varšuvos simbolį – Šv. Onos bažnyčią. Kokia didinga ir turtinga architektūra! Kuo jau kuo, bet  Lenkija puikiomis ir įdomiomis bažnyčiomis tikrai gali pasigirti.

 Varšuva autobusu Eurolines Business Class

Pavakarieniauti nusprendėme senamiestyje įsikūrusiame tradicinio lenkiško maisto restorane „Polish Food“. Jis mus nudžiugino puikiais lenkiškais koldūnais bei lenkišku alumi. Maistas bei gėrimai tikrai neblogi, nors senamiesčio kainos nėra tokios ir žemos (kiekvienas sumokėjome apie 10 eurų ir daugiau). Manau, kad tokio pat maisto pigiau galima paragauti ne centrinėse gatvėse. Bet lenkiškas tradicinis maistas tikrai nenuvylė – siūlau išmėginti ir artimiau susipažinti su lenkiška virtuve, kuria vietiniai labai didžiuojasi.

Varšuva autobusu Eurolines Business Class

Paskutiniąją dieną Varšuvoje sumaniau aplankyti Wilanow rūmus. Tiesa, jie šiek tiek toliau nuo centro, bet nesunkiai nuvykau visuomeniniu transportu – autobusu.  Įsigijau vienos dienos transporto bilietą, kuriuo galėjau vykti kur tik panorėjusi. Jis kainavo 15 zlotų (šiek tiek daugiau nei 3 eurus).  O verta buvo tikrai! 

Varšuva autobusu Eurolines Business Class    

autobusu kelionė Vilnius – Varšuva 

autobusu kelionė Kaunas – Varšuva

Wilanow rūmai netgi įspūdingesni nei Karališkieji rūmai Varšuvos senamiestyje. Tikrai verta įsigyti bilietus ir aplankyti ekspozicijas, esančias rūmų viduje bei gražiuosius sodus. Oho, įspūdis buvo toks lyg lankyčiausi Versalio rūmuose bei soduose! Labai rekomenduoju aplankyti Wilanow rūmų kompleksą. O ir kaina nėra didelė. Įėjimas į rūmus kainuoja 20 zlotų (apie 4 eurus), o į sodą 5 zlotus (apie 1 eurą). Tiesiog mėgavausi laiku, praleistu ten, nes ne tik apžiūrėjau įdomias ekspozicijas, fantastiškus rūmus, bet ir grožėjausi europietiško stiliaus architektūra, sodų dizainu, gėrėjausi nuostabiu rožių sodu ir jo užburiančiais kvapais… Pasijutau lyg Alisa, patekusi į stebuklų šalį!

 Varšuva autobusu Eurolines Business Class 

Aplankiusi gražųjį kompleksą, nusprendžiau grįžti į miesto centrą ir dar kartą apžiūrėti Varšuvą iš aukštai! Pirmiausiai pakilau į Varšuvos kultūros ir mokslo rūmuose (Stalino „piršte“) esančią apžvalgos aikštelę. Beje, šį pastatą Lenkijai padovanojo Sovietų Sąjungos diktorius Josifas Stalinas. Beje, tokios pat architektūros pastatas stovi ir Maskvoje. Pakilimas į apžvalgos aikštelę kainavo 20 zlotų (apie 4 eurus). Tikrai siūlyčiau šią pramogą, esant geram orui, nes galima padaryti puikių nuotraukų. Mano apsilankymo metu, Varšuva buvo kiek apsiniaukusi, bet tai nesugadino įspūdžio. Dalinuosi nuotraukomis iš įspūdingojo dangoraižio viršutinio aukšto!  Beje, ten yra įsikūrusi ir terasa – kavinė, kurioje galima papietauti, išgerti kavos ar gaivinančių gėrimų. O aš toliau skubėjau pasimėgauti Varšuvos centru, kadangi laiko iki išvykimo buvo likę ne tiek ir daug.

Varšuva autobusu Eurolines Business Class   

Čia pat, Varšuvos centre yra daug apsipirkimo „mekų“ – „Zloty Terasy“ ir kiti prekybos centrai, kuriose didžiulės parduotuvės, puikios kainos ir didelis pasirinkimas. Beje, čia pat yra ir populiarioji „TK Maxx“ išparduotuvė, kurioje galima įsigyti visko – nematytų maisto produktų ir gėrimų, Amerikoje populiarios kosmetikos bei rūbų ir batų. Beje, „H&M” parduotuvė čia daug didesnė, platus išpardavimo ir dydžių pasirinkimas bei geresnės kainos nei Lietuvoje!

Varšuva autobusu Eurolines Business Class

Jau vykdama į Varšuvą, labai norėjau apsilankyti „InterContinental Warsaw“ viešbučio viršutiniame aukšte ir įvertinti vaizdą iš aukštai. Kadangi nebuvau ten rezervavusi kambario, negalėjau patekti į baseino ir poilsio zoną pačiame įspūdingojo viešbučio viršuje. Tačiau nusprendžiau „pabandyti laimę“, kadangi žinojau, jog viešbutyje yra restoranas, iš kurio atsiveria puikus vaizdas – o gal pavyks patekti. Maloniai pakalbinus viešbučio administratorę, ji pasiūlė vaizdą iš aukštą įvertinti apsilankius fitneso klubo zonoje! Vaizdas buvo tikrai nuostabus, o Varšuva dar kartą nustebino savo svetingumu ir draugiškumu.

Varšuva autobusu Eurolines Business Class 

Lenkai tikrai stengiasi dėl turistų, nori jiems įsitikti bei patikti, kad grįžtumei ir dar draugų atsivežtumei. Tikrai nemeluoju – lankantis Varšuvoje, jausmas lyg apžiūrinėtum Vakarų Europos miestą. 

Antroje dalyje Viktorija papasakos apie savo įspūdžius nukeliavus iš Varšuvos į Berlyną, tęsinys netrukus.

Susiplanuok savo kelionę