Kuo mus nudžiugino Lvovas? I dalis

Eurolines keleivė Viktorija keliavo maršrutu Vilnius – Lvovas – Vilnius, skaitome ir dalinamės Viktorijos kelionės įspūdžiais.

Pastaruoju metu tiek daug gero ir įdomaus girdėjome apie keliones į Ukrainą, kad patys nusprendėme aplankyti išgirtąjį Lvovą ir savomis akimis bei skonio receptoriais įsitikinti, ar kuo jis toks ypatingas. Turėjome tik 3 laisvas dienos įtemptuose grafikuose, todėl skubiai susiplanavome kelionę taip, kad kuo daugiau pamatytume, patirtume ir paragautume.  Į Lvovą „Eurolines“ autobusu išvykome vienos dienos pavakarę, o kitos dienos ryte jau buvome mieste. Lenkijos – Ukrainos pasienyje buvo šiokia tokia transporto priemonių eilė, bet mažesnė nei tikėjomės.

autobusu kelionė Vilnius – Lvovas

autobusu kelionė Kaunas – Lvovas

Atvykę Į Lvovą, nekantravome eurus pasikeisti į grivinas. Autobusų stotyje valiutos keitimo vietų neradome, todėl  teko pasinaudoti vietinio bankomato paslaugomis. Vėliau miesto centre radome daugybę keityklų, o valiutos keitimo kursas buvo gana panašus. Išsikeitę pinigus, pasijutome kone milijonieriais, nes 1 euras yra vertas maždaug 30 grivinų. Troleibuso bilietas kainuoja 2 grivinas, autobusu ir mini autobusu kainos apie 4 grivinas ir daugiau. Naudojomės ir taksi paslaugomis – 30-40 min kelionė mums kainavo apie 3 eurus.

eurolines, kelione autobusu, ukraina, lvovas, vilnius, kaunas, wifi

Įsikūrę viešbutuke ramioje Lvovo senamiesčio gatvelėje (deja,  vieta galiausiai šiek tiek nuvylė, todėl antrą kartą nevyktume ir rekomenduoti negalime), nieko nelaukę išsiruošėme ankstyvų pietų  netoli esančiame  ir labai išgirtame uzbekiško  maisto restorane „Chaykhana Samarkand“. Nuo pat pradžių mielai nustebino ypač malonus aptarnavimas.  Kadangi jau anksčiau forumuose, blogų įrašuose bei kelionių patarimų puslapyje „TripAdvisor“ buvome skaitę gerų atsiliepimų apie ėrienos patiekalus, užsisakėme ėrienos su džiovintais abrikosais bei ėrienos su daržovėmis, taip pat „Shurpa“ ir „Lagma“ sriubų ir, žinoma, ukrainietiško alaus degustavimui. Visgi labiausiai patiko ėriena su daržovėmis (ir porcija didesnė) ir sočioji „Lagman“ sriuba. Ukrainietiškas alus taip pat buvo malonus skonio receptoriams. Sotūs ir labai skanūs pietūs dviems kainavo apie 8 eurus.

 

Papietavę išsiruošėme pasivaikščioti po miestą. Lvovas tikrai jaukus, turi žavų senamiestį, kuriame galima daug ko pamatyti. O žmonės labai draugiški ir paslaugūs.  Lvoviečiai labai didžiuojasi savo kilme ir užkalbinti mielai bendrauja, dalinasi savo žiniomis, patarimais ir rekomendacijomis. Beje, mieste nemažai žmonių tiesiog gatvėje prašančių pinigų. Kas mums tarsi centai, ukrainiečiams yra pinigai ir labai vertinami. Mielai įsigijome Ukrainos vėliavos spalvų apyrankių ukrainiečio vaikino studijoms paremti.

Pakeliui pamatėme krašto įkūrėjo ir suvienytojo Danieliaus Haličiečio garbei pastatytą paminklą. Beje, jis buvo atidengtas 2001 metais.

eurolines, kelione autobusu, ukraina, lvovas, vilnius, kaunas, wifi

Boimų koplyčia garsi tuo, kad yra laikoma ne tik Lvovo, bet ir Europos architektūrinio paveldo dalimi. Šis šedevras 1615 m. buvo pastatytas turtingų pirklių Boimų šeimos ir yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo saugomų objektų sąrašą. Girdėjome puikų atsiliepimų ir norėjome užsukti apsidairyti į vidų, bet deja, mūsų viešnagės Lvove metu, koplyčia buvo uždaryta dėl restauravimo darbų.

eurolines, kelione autobusu, ukraina, lvovas, vilnius, kaunas, wifi

Užsukame ir į miesto centre esantį turgų, kuris nustebina įvairiausių vaisių, daržovių gausa. Pasilepiname sultingais ukrainietiškoje saulėje prinokusiais persikais bei žemuogėmis ir kitomis uogomis.

Beje, visai netikėtai patenkame į kino juostos filmavimą čia pat, miesto centre! Prisijungiame prie minios žioplinėjančių ir stebime, kaip ruošiama filmavimo aikštelė bei filmuojamas senus laikus menantis filmas. Lvovas tam tikrai idealiai tinka! Dar ir mielai nusifotografuojame istorinius laikus menančioje aplinkoje.

eurolines, kelione autobusu, ukraina, lvovas, vilnius, kaunas, wifi

Taip pat norėjome apsilankyti Operos ir baleto teatre, bet, deja, naujasis sezonas dar nebuvo prasidėjęs, todėl negalėjome patekti nei su ekskursija, nei į operos pastatymus. Nusprendėme, kad šis malonumas liks kitam kartui, kai sugrįšime į Lvovą, nes objektas tikrai vertas dėmesio, turintis įspūdingą istoriją bei interjerą.

autobusu kelionė Vilnius – Lvovas

autobusu kelionė Kaunas – Lvovas

Gerokai įdienojus, Lvove pasidaro gerokai šilta. Nusprendžiame užsukti į kavinę atsigaivinti. Užsisakome ukrainietiškų obuolių ir juodųjų serbentų sulčių. Skanumėlis ir puikiai gaivina! Kaina – apie pusę euro. Tikrai siūlau paragauti ukrainietiškų obuolių sulčių su spanguolėmis, juodaisiais serbentais ar morkomis. Beje, Lvovo gatvėse parduodami itališkai pavadinti ledai taip pat labai gardūs, o tokių kainų dar nebuvome matę…

  eurolines, kelione autobusu, ukraina, lvovas, vilnius, kaunas, wifi

Vakare traukiame į buvusiame bunkeryje įsikūrusią garsiąją „Kriivką“. Naudojamės „TripAdvisor“ puslapyje pateiktomis nuorodomis, kaip rasti vietą ir atėję pasakome „Slava Ukraini“ slaptažodį tam, kad būtume įleisti vidun. Užsisakome ekologišką mėsos užkandžių rinkinį su medinėje lentelėje įsmeigtu kirviu, kitų tradicinių ukrainietiškų patiekalų bei, žinoma, alaus buteliukų su Putino atvaizdu. Viskas skanu, aplinka labai netradicinė ir įdomi, dar spėjame išgirsti ir tradicinių ukrainietiškų dainų. Vakaras Lvove – jaukus ir tikrai pavykęs!

eurolines, kelione autobusu, ukraina, lvovas, vilnius, kaunas, wifi eurolines, kelione autobusu, ukraina, lvovas, vilnius, kaunas, wifi

Pavargę traukiame į viešbutį ilsėtis, bet jau laukiame nesulaukiame kitos dienos Lvove, nes žinome, kad ji bus irgi nuotaikinga, daug žadanti ir, žinoma, skani.

Nepamiršk įvertinti ir pasidalinti Viktorijos pasakojimu su draugais. Antroje dalyje keliautoja papasakos kitos dienos nuotykius Lvove, tęsinys čia.

Susiplanuok savo kelionę