Neatrastas Latvijos pajūris

Keliautojų pora keliavo į Latvijos pajūrį Eurolines autobusu ir aprašė savo naujai atrastas poilsio vietas.

Šiandien apstu vasaros atostogų kelionių pasiūlymų į tolimus, egzotiškus kraštus, tačiau man sunku įsivaizduoti vasarą neaplankius Baltijos jūros! Šią vasarą nusprendėme aplankyti ne Lietuvos, o Latvijos pajūrį.

Ryga, Latvija, Kaunas Ryga, Vilnius Ryga

Pirmiausia pagalvojau apie apsilankymą tiek pačių latvių, tiek turistų iš užsienio šalių mylimoje Jūrmaloje, tačiau norėjosi kiek ramesnės vietos pabėgimui nuo miesto šurmulio, todėl į akis krito vienas šalia kito esantys Latvijos kaimeliai, nutolę beveik 50 kilometrų nuo Rygos – Bigaunciems, Lapmežciems, Ragaciems. Nors kiekvienas iš kaimelių yra atskiras, dažnai jie laikomi tarsi sujungtais į vieną. Savo kelionei pasirinkome Lapmežciems, o Bigaunciems ir Ragaciems kaimelius aplankėme vėliau, pėsčiomis eidami pajūriu. Nustebau, kad internete nėra jokios informacijos lietuvių kalba apie šias vietas, kurias aplankyti tikrai verta.

 Vilnius – Ryga

 Kaunas – Ryga

Nuvykti iki Lapmežciems labai paprasta. 7 ryto Eurolines autobusu iš Vilniaus išvykome į Rygą, valandėlę pavaikščiojome Latvijos sostinėje ir sėdome į vietinį autobusą – kelionė iš Rygos iki Lapmežciems užtrunka nepilną valandą, o bilietas į vieną pusę tekainuoja 2,3 €.

Rygos autobusų stotyje įsigijome tiek bilietus į Lapmežciems, tiek atgal į Rygą po kelių dienų – jei planuosite vykti, siūlau taip daryti ir jums, kadangi vykstant atgal į Rygą autobusas buvo pilnas, todėl džiaugėmės, jog buvo rezervuotos dvi vietos ir visą kelią nereikėjo stovėti :) Taip pat siūlau nesijaudinti dėl kalbos barjero – jei bijote nesusišnekėti latviškai, rusiškai ar angliškai, stotyje yra savitarnos aparatai, kuriais naudojantis galite įsigyti bilietus.

Ryga, Latvija, Kaunas Ryga, Vilnius Ryga

Lapmežciems kaimelio oficiali „gimimo data“ yra 1515 m., tačiau istoriniai šaltiniai rodo, kad dar 2-3 amžiuje prieš mūsų erą čia gyveno žvejai ir medžiotojai, tad Lapmežciems laikomas seniausia Baltijos jūros gyvenviete seniausioje Latvijos dalyje. Šiuo metu čia gyvena virš 1000 žmonių, veikia kelios parduotuvės, kavinės, muziejus, o atvykus pailsėti nesunku susirasti nakvynę – gausu kempingų, nuomojamų kambarių ir namelių prie jūros. Žvejybos tradicijos čia vis dar gyvos – kasdieną į jūrą plaukia žvejų valtys, o sugautą žuvį žvejai išrūko ir pardavinėja vietiniams gyventojams bei atvykusiems poilsiautojams. Atvykus maloniai nustebino tai, kad viskas yra labai tvarkinga – paplūdimiai švarūs, nėra šiukšlių, pagrindiniame paplūdimyje įrengta vaikų žaidimų aikštelė, nauji tualetai, pastatyta daug šiukšliadėžių, tačiau žmonių paplūdimiuose palyginus mažai, nėra triukšmo, o paėjus kiek toliau nuo pagrindinio paplūdimio, prie jūros likome vieni, todėl tai puiki vieta tiems, kurie nori pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti gamtoje.

Ryga, Latvija, Kaunas Ryga, Vilnius Ryga

O gamta čia nuostabi! Prie jūros mus pasitiko ne tik žuvėdros ir kirai, bet pamatėme ir plaukiojančias gulbes, antis bei pulkus garnių. Šalia Lapmežciems taip pat yra Kanierio ežeras (2km atstumu), vienas gausiausių paukščių ir žuvų ežerų Latvijoje, žvejų ir paukščių stebėtojų pamilta vieta, taip pat – Kemerių nacionalinis parkas, ypatingas savo biologine įvairove, mineralinių vandenų gausa, taip pat gydomuoju purvu, dėl kurio žmonės iš įvairių Europos vietų čia atvyksta jau nuo XVIII a., parke gausu pažintinių takų (nuo 1 iki 4 km ilgio), paukščių stebėjimo bokštų. Viešuoju transportu aplankyti šias vietas nėra patogu, todėl atvykus į Lapmežciems siūlyčiau išsinuomoti dviratį ir apkeliauti apylinkes.

Ryga, Latvija, Kaunas Ryga, Vilnius Ryga Ryga, Latvija, Kaunas Ryga, Vilnius Ryga Ryga, Latvija, Kaunas Ryga, Vilnius Ryga

Čia praleidome iš viso tris dienas, orai buvo daug geresni, negu žadėjo orų prognozės, be to, turėjome progą pamatyti, kaip Latvijoje švenčiamos Joninės. Jau atvykus į Rygą mus pasitiko pasipuošęs miestas, renginių programos, o atvažiavus iki Lapmežciems pamatėme, jog pakelėse moterys ir vaikai pina ir pardavinėja vainikus. Joninių dieną nuo ryto namų kiemuose skambėjo liaudies dainos, ruošiami laužai, kurie naktį buvo uždegami ir pajūryje. Joninių naktį sutikome prie laužo kartu su šalia mūsų gyvenusiais latviais vaikinais ir merginomis, kurie tik patvirtino, jog Joninės – labiausiai laukiama šventė Latvijoje, net jeigu tavo vardas ir nėra Jonas.

Taigi, siūlau ir jums bent savaitgalį pailsėti nuo darbų, čiupti kuprines, kartu pasikviesti šeimos narius ar draugus ir prie jūros lėkti gamtai draugišku būdu – autobusu!

Įvertink ir pasidalink pasakojimu su kelionės draugais. Eurolines autobusai į Rygą keletą kartų per dieną, planuok kelionę iš anksto.

Susiplanuok savo kelionę