TOP rekreacinės kelionės Lietuvos pašonėje

Kalėdinis sezonas asocijuojasi ne tik su maloniomis akimirkomis drauge su artimaisiais tačiau ir su stresu. Iki palaimingų akimirkų su šeima, dažniausiai tenka atlaikyti kelis mėnesius intensyvaus laikotarpio darbe, kuris neretai pareikalauja paskutinių energijos sankaupų. Todėl, prieš pasineriant į šventinį maratoną verta pagalvoti apie trumpas rekreacines išvykas. Miesto turas bėgant, dažasvydis su automobiliais, tai – tik kelios rekreacinės pramogos kurias galima rasti visai šalia.

Apie artimų kelionių kryptis, pritaikytas savaitgalio išvykoms, pasakoja patyręs keliautojas ir tarptautinių kelionių autobusu organizatoriaus Eurolines vadovas Edmundas Pavlovas.

“Norint palaikyti per vasarą sukauptą entuziazmą ir nepatirti taip dažnai visus kamuojančio perdegimo sindromo kartais užtenka trumpų, turiningų poilsio akimirkų. Deja tiesiog buvimas namie prie televizoriaus ir miegas šių dalykų nepašalina. Norint kompensuoti patirtas streso akimirkas reikia turiningų poilsinių akimirkų, naujų potyrių gyvenime“, – patirtimi dalinosi E. Pavlovas, pasakodamas apie vietas kaimyninėse šalyse, kuriose galima rasti tas trumpas atokvėpio akimirkas.

Kaunas Ryga autobusu, Kaunas Ryga autobusas, autobusu į Ryga, kelionė į Rygą

Ryga

Lankant Rygą lietingomis dienomis, verta apsilankyti vietoje pavadintoje Mr. Page. Miera gatvėje įsikūręs, bendruomeniškumu alsuojantis knygynas kupinas įdomiausių leidinių. Sukauptas asortimentas daugiausiai – anglų kalba. “Jauki vieta norintiems praleisti laiką darniai, su knyga rankoje, per langus besigrožint lietaus plaunamomis gatvėmis. Dažnai čia vyksta ir kultūriniai renginiai”, – pasakojo E. Pavlovas.

Technologijų mėgėjams Rygoje verta aplankyti virtualios realybės namus Portāls. Šioje vietoje galima rasti virš 50 įvairiausių virtualios realybės žaidimų. Čia įdiegta įvairialypė 3D įranga, nuo akinių, sensorių, pultų iki 4K televizijos. Vieta randasi vos 15 min pėsčiomis nuo Rygos centro.

autobusu kelionė Vilnius – Ryga
autobusu kelionė Kaunas – Ryga

Talinas

Ištisus metus Taline organizuojamos ekskursijos po miestą bėgant. Nerimauti dėl savo galimybių įveikti šį iššūkį – neverta, priklausomai nuo susirinkusios grupės ar individualaus kiekvieno turisto pajėgumo bėgimo intensyvumas – reguliuojamas. Standartiškai toks pažintinis turas po miestą trunka apie 1 valandą.  Ekskursiją gali užsisakyti ir mažos grupės ar pavieniai asmenys. Turo organizatoriai supažindina su istorinėmis ir kultūrinėmis miesto vietomis bei pataria kur verta apsilankyti vizito metu.

Dažasvydis su automobiliais

Daugelio taip pamėgtas dažasvydis čia atsiskleidžia naujomis spalvomis. Kovines treniruotes su ginklais papildė automobiliai. Užsiemimai vyksta apleistoje sovietų karo bazėje ir trunka apie 2 valandas. Dažasvydžio žaidimas su automobiliais suteikia platesnes kovos scenarijų galimybes. Autoparkas – iš ties platus. Čia galima rasti nuo paprastų automobilių iki karinių sunkvežimių.

autobusu kelionė Vilnius – Talinas
autobusu kelionė Kaunas – Talinas

Kaunas Varšuva autobusu, Kaunas Varšuva, Kauas Varsuva, Varsuva Kaunas

Varšuva

Varšuvoje įsikūręs kulinarijos centras, kuriame galima susipažinti su lenkų virtuve bei patiems išmokti pasigaminti vienokius ar kitokius patiekalus. Užsiemimus veda patyrę kulinarai, kurie lyg vedliai, žingsnis po žingsnio supažindina su gastronominėmis vingrybėmis. “Iš kelionės parsivešite gerus įspūdžius ir būsite praturtėję naujais, kiekvieną dieną pritaikomais įgūdžiais, kuriais galėsite pradžiuginti aplinkinius”, – pasakojo patyręs keliautojas.

Turas po Varšuvą su segvėjais

Norint pažinti Varšuvą – reikia daug laiko. Miestas sklidinas gražiausių architektūrinių šedevrų ir ištisus metus kultūrinis gyvenimas čia tiesiog verda. Atvykus į Varšuvą vos kelioms dienoms sunku išvysti viską ką šis miestas gali pasiūlyti. Tačiau yra galimybė pamatyti šiek tiek daugiau – turo su Segvėjais metu. Turai organizuojami nuolatos. “Trys valandos ekskursijos su segvėjais atstoja visą dieną pėsčiomis. Aišku, per kelias dienas net ir su segvėjumi visos Varšuvos pažinti neįmanoma, tačiau galima išvysti iš ties daugiau vietų.”, – pasakojo E. Pavlovas, primindamas, jog autobuse įrengtose rozetėse, kelionės metu galima pilnai pasikrauti savo mobiliuosus telefonus, kad vos išlipus būtų galima pradėti įamžinti kelionės akimirkas.

autobusu kelionė Vilnius – Varšuva
autobusu kelionė Kaunas – Varšuva

Vilnius Gdanskas autobusu, Vilnius Gdanskas, autobusu bilietai vilnius gdanskas, autobusu bilietai i gdanska

Gdanskas

Gdanskas – miestas apsuptas vandens, todėl vienas iš įdomiausių būdų apžvelgti kraštovaizdį – kruizo metu. Dar įdomiau – jei plaukiame su senovine galera, Ekskursijos pradžia – karališkoji laivų statykla. Čia vis dar galima išvysti vis dar klestinčią laivų pramonę, kyšančius Gdansko kranus, įvairiausio tipo laivus, tame tarpe ir prabangias jachtas. Maršrutas veda pro Motlavos upę į jūrą, praplaukiant Teutonų pilies griuvėsius, uosto vartus, ir Olowiankos salą, kurioje veikia filharmonija, nacionalinis jūrų muziejus.

Slidinėjimo entuziastai Gdanske gali rasti slidinėjimo simuliatorių. Bėgimo takelio principu veikiantis aparatas, gali pasiekti slydimo greitį iki 25 km./val. “Visą procesą prižiūri profesionalūs slidinėjimo instruktoriai, kurie apmoko tiek pradedančiuosius tiek negaili patarimų pažengusiems. Vietoje pavadinimu – Skimondo veikia du slidinėjimo takeliai”, – pasakojo Eurolines vadovas bei patarė, prieš vykstant į šią vietą verta padaryti rezervaciją, nes ši pramoga – itin populiari.

autobusu kelionė Vilnius – Gdanskas
autobusu kelionė Kaunas – Gdanskas

Kijevas autobusu

Kijevas

Vos už 2 valandų kelio nuo Kievo, randasi Černobylio zona. Mažėjant radiacijos pavojui vis daugiau turistų traukia apžiūrėti didžiosios katastrofos vietos. Pakeliui turistai supažindinami su šios vietos istorija, o atvykus prasideda turas. Apleistame Pripetės mieste galima išvysti ne tik autentišką aplinką, tačiau ir stebėti kaip gamta atsiėma savo teritoriją. Turo metu galima pamatyti apleistą atrakcionų parką, mokyklą, ligoninę, apleistą karinę stovyklavietę. Priartėjus prie atominės elektrinės stebimi reaktoriai, aušinimo blokai.

Turas požeminiais Kijevo bunkeriais

Pirmojo etapo metu keliaujama miesto požemine upe – drenažiniais tuneliais. Šiuose labirintuose užtrunkama nuo 1.5 val. iki 3 val. Turo organizatoriai kiekvienam dalyviui parūpina žibintuvėlį ir botus. Ekskursijos metu galima susipažinti su Kijevo požeminiu pasauliu ir išvysti šį miestą kitu kampu. Antrojo ekskursijos etapo metu keliaujama į apleistą šaltojo karo bunkerį. Čia galima pamatyti autentišką slėptuvę, įrangą skirtą civiliams gyventojams atominės katastrofos atveju. Gidai taip pat supažindina su procedūromis radiacinio pavojaus atveju.

autobusu kelionė Vilnius – Kijevas
autobusu kelionė Kaunas – Kijevas

Lvovas

Gamtos ir ramybės gerbėjai savo atokvėpio akimirkas gali rasti nacionaliniame “Skole” parke, kuriame atsiveria dviejų upių slėniai bei kitas įstabus Ukrainos kraštovaizdis. Parkas turtingas savo mineralinio vandens ištekliais. Čia galima rasti mineralinio vandens versmes ir SPA procedūras.

“Ilgesnės kelionės automobiliu vargina. Susiplanavus iškeliauti penktadienį po darbų mažiausiai ko norisi tai – koncentruotis kelyje. Kelionės autobusu metu iš karto galima atsipalaiduoti ir pradėti mėgautis kelione. Važiuojant galima snūstelti, per autobusuose įdiegtus media centrus pasižiūrėti filmą, kuriam vis nerandate laiko, pasiklausyti muzikos, tiesiog smagiai pasišnekučiuoti su draugais ar šeima” – patirtimi dalinosi patyręs keliautojas, pridurdamas, kad  pasinaudojus autobuse veikiančiu bevieliu internetu, kelionės metu galima galima susiplanuoti turistinį maršrutą, kuriuo keliausite atvykę į vietą.

autobusu kelionė Vilnius – Lvovas
autobusu kelionė Kaunas – Lvovas

Įvertink ir pasidalink kelionių idėjomis su draugais. Visas keliones rasi www.eurolines.lt

Susiplanuok savo kelionę