Varšuvos senamiestis. Ką pamatyti?

Keleivė Žydrė pasakoja savo istoriją ir dalinasi nuotraukomis iš kelionės į Varšuvą. Sužinokime daugiau apie Lenkijos sostinę.

Man Varšuva asocijuojasi su skambančia muzika skveruose, ore sklandančiais muilo burbulais, didingais rūmais, grakščiomis bažnyčiomis. Varšuva Antrojo pasaulinio karo metu labai nukentėjo, tiksliau miesto beveik nebeliko. Dešimtys milijonų kubinių metrų griuvėsių, 85 proc. sugriautų pastatų, 98 tūkstančiai minų ir artilerijos sviedinių…

Ir štai, nors ir nedidelis, bet nuostabus Varšuvos senamiestis, su išlikusia gatvių struktūra, namais, netgi namų puošybos elementais. Nepaisant to, kad visa tai sukurta pokariu, senamiestis atrodo autentiškas. Taigi, ką pamatyti Varšuvoje?

 Vilnius – Varšuva

 Kaunas – Varšuva

Pirmiausiai Varšuvos senamiestį, išraizgytą siaurų gatvelių. Galima vaikščioti ir vaikščioti, ir kiekvieną kartą pamatyti kažkokią naują, gražią, įdomią, dar nepastebėtą detalę.

[ngg src=“galleries“ ids=“1″ display=“basic_thumbnail“ thumbnail_crop=“0″]

Svarbiausia miesto aikštė ir visuomeninio gyvenimo centras visais laikais buvo Turgaus aikštė. Aplink aikštę kūrėsi turtingi miestiečiai, pirkliai. Varšuvos senamiesčio Turgaus aikštė yra stačiakampio formos, kurio ilgis siekia 90 metrų, o plotis – 73 metrus. XIX amžiaus viduryje Varšuvoje buvo įrengtas pirmasis miesto vandentiekis, tuo metu aikštės viduryje buvo pastatytas fontanas su undinėle – Varšuvos pagrindiniu simboliu – paminklu, kuris toje pačioje vietoje stovi iki šiol. Nuo ryto iki vakaro aikštėje šurmuliuoja žmonės, įsikūrusios mažos suvenyrų parduotuvėlės, kavinės, kuriose šiltuoju metu galima prisėsti išgerti kavos bei pavalgyti ir lauke.

Nuo Pilies aikštės iki Vilanovo rūmų driekiasi viena svarbiausių istorinių Varšuvos gatvių – Karališkasis kelias (Trakt Krolewski). Palei Karališkąjį kelią stovi buvusių pirklių bei miesto turtuolių namai bei rūmai, dailios bažnyčios bei kiti pastatai. Nepraeikite pro skambančius suoliukus, kurie groja lenkų pianisto ir kompozitoriaus Frederiko Šopeno (Fryderyk Franciszek Chopin) kūrinius, kiekvienas vis kitą kūrinį. Priešais Lenkijos mokslų akademiją matysime paminklą žymiajam lenkų astronomui Mikalojui Kopernikui (lenk. Mikołaj Copernik). Bronzinį paminklą 1822 m. suprojektavo Bertelis Thorvaldsenas. Paminklo atidengimo ceremonijai pirmininkavo buvęs Tado Kosčiuškos (lenk.  Tadeusz Kościuszko) bendražygis Julianas Ursinas Niemcewiczas.

Jeigu dar bus jėgų ir noro, Karališkuoju keliu galite nukeliauti iki Vilanovo rūmų, nepaprastai gražių. Jų apžiūrėjimas yra ir mano planuose.

Nuo Turgaus aikštės pasukę į kitą pusę, eidami Nowomiejska gatve atsidursite prie Varšuvos barbakano. Varšuvos barbakanas (lenk.: Barbakan warszawski) yra viena iš nedaugelio išlikusių istorinio įtvirtinimų komplekso tinklo, kuris kadaise supo Varšuvą, relikvijų. Yra lyg riba tarp senojo ir naujojo miesto. Barbakanas pastatytas 1540 m. vietoje senesnių vartų, siekiant apsaugoti Nowomiejska gatvę. Jį suprojektavo italų architektas Janas Baptistas. Barbakanas buvo trijų lygių puslankio formos bastionas. Jis buvo 14 metrų pločio ir 15 metrų aukščio nuo griovio, kuris juosė miesto sienas, apačios ir tęsėsi 30 metrų atstumu nuo išorinių sienų. Šiuo metu tai yra populiarus turistų traukos objektas.

 Vilnius – Varšuva

 Kaunas – Varšuva

Šiuo metu Varšuvoje statomi šiuolaikiniai modernūs nauji pastatai. Iš stiklo bei plieno konstrukcijų. Miesto transporto sistemą ir tinklas yra patogus ir aiškus. Keliauti Varšuvoje patogu ir nebrangu. Mėgstantys apsipirkti taip pat neturėtų nusivilti, visokių parduotuvių nuo mažų iki didelių prekybos centrų. Tiek labai trumpai apie Varšuvą, reikia pačiam nuvykti, vaikščioti, domėtis ir apžiūrinėti. Rašydama ir prisimindama viską, ką mačiau, vėl noriu į Varšuvą.

Pasidalink ir įvertink Žydrės kelionės aprašymą. Jeigu pats buvai kuriame nors mieste, į kurį keliauja Eurolines autobusai, pasidalink savo istorija – už tai padovanosime kelionę dviems #KeičiamĮspūdžiusįKeliones.

Susiplanuok savo kelionę