Vasariški įspūdžiai iš Estijos sostinės

Keleivė Tania dalinasi savo įspūdžiais iš kelionės į Taliną. Skaitome ir nepamirštame įvertinti šios istorijos.

Naršydama interneto platybėse, pamačiau, kad Eurolines skelbia nuolaidas maršrutams į Rygą bei Taliną, o kelionės kaina į vieną pusę prasideda tik nuo 4,50 eur! Juk negali nepasinaudoti tokia proga, ar ne?

Kadangi Rygoje kartu su vyru esame buvę gerus 10 kartų – tad šį kartą vienbalsiai nugalėjo Talino kryptis! Bilietus įsigijome prieš gerą mėnesį ir su nekantrumu laukėme birželio 2-osios.
Nusprendę įsijungti „taupymo režimą“, rinkomės kelionę autobusu naktį, dieną leidome Taline, o atgal taip pat vykome naktį.

Taigi, savo kelionę pradėjome iš Vilniaus autobusų stoties: autobusas atvyko laiku, vairuotojai sutikrino bilietukus, įteikė po vandens buteliuką kelionei, išsirinkome sau patinkančias vietas ir įsipatoginome miegui. Kelionė visiškai neprailgo, kelis kartus atsibudome pagrindiniuose sustojimuose ir štai pro miegus jau girdime – „Mieli keleiviai, atvykome į Talino autobusų stotį“.

 Vilnius – Talinas

 Kaunas – Talinas

Estijos sostinėje lankomės jau antrą kartą, pirmasis buvo žiemą, kuomet spaudė net 26°C šaltukas! Tad šis kartas žymiai sėkmingesnis, šiltesnis bei, manau, smagesnis. Išėjome iš stoties ir nusprendėme iškarto keliauti į gražųjį senamiestį. Beje, be proto norėjosi atsigerti rytinės kavutės, tačiau nieks nedirbo, ir normalu, juk dar tik 6:30 val. Lėtai pėdinome iki žymiųjų „Viru“ vartų, o iš karto už jų mus pasitiko jau dirbantis Mc’Donalds restoranas – valio! Nusipirkome didžiausius puodelius kavos bei prisėdome už lauke esančių staliukų. Labai smagu mėgautis garuojančia kava bei stebėti tik prabundantį Talino senamiestį: žmonių tik vienas – kitas visoje gatvėje, saulytė pradeda šildyti…

  

Ką gi, nėr čia ko sėdėti, laikas pamatyti turistinius objektus vasarą! Ėjome be iš anksto nustatyto plano, tiesiog, kur akys veda. Aplankėme Rotušės aikštę, priėjome Storosios Margaritos bokštą, klaidžiodami gatvelėmis priėjome be galo gražią Aleksandro Nevskio katedrą bei kitus objektus. Prisiminėme, kad žiemą mus labai sužavėjo Talino apžvalgos aikštelės, tad pabandėme jas surasti – ir mums pavyko! Iš „Kohtuotsa“ apžvalgos aikštelės atsiveria nepamirštami vaizdai! Iš šios vietos galima pamatyti bene visus senamiesčio aukščiausius bokštus. Kuomet lankėmės čia žiemą, ant sienos buvo užrašas „The times we had“, visi fotografavosi prie jo (ne išimtis ir mes), tačiau, pasirodo dabar jis uždažytas… O labai gaila! Jis tapo bene vienu iš privalomųjų nusipaveiksluoti objektų! Tačiau kaip ir žiemą, taip ir vasarą čia visuomet sėdi žuvėdra. Nežinia, ar ta pati, tačiau kada beapsilankytum aikštelėje – ištikimoji draugė tave pasitiks.


Senamiestyje praleidome keletą valandų, o kai jau saulytė ėmė šildyti vis labiau – nusprendėme nuvykti į miestiečiu pamėgtą „Pirita“ pliažą. Tam, kad į jį patektumėme, turėjome praeiti pro „Kadriorg“ parką. Nuostabaus grožio parkas! Labai didelis ir labai labai švarus! Akį traukia įvairios skulptūros, bei nedidukės užtvankos. Praėję gerą pusvalanduką pro parką – matome, kad mus pasitinka „Undinėlė“ – pastatyta sudužusiam laivui atminti. O iškart už jos – pliažas, net labiau, sakyčiau, prieplauka. Saulės pasiilgę išsitiesiame ant pledukų ir stebime iš tolo atvykatančius bei išvykstančius kruizinius laivus. Romantika!

  

Pasimėgavę saulės voniomis traukiame atgal į „Kadriorg“ parką. Lėtai jį apeiname, besimėgaudami paukščių čiulbėjimu bei vandens čiurlenimu ir traukiame atgal į senamiestį. Kurį laiką paklaidžiojame gražiosiomis gatvelėmis ir jau štai – laikas traukti link stoties. Stotį pasiekiame laiku, keletą minučių pailsime ir jau atvyksta mūsų autobusas. Laikas grįžti į Vilnių. Įlipame, įsipatoginame, užsimerkiame… Vilnius!
Taip praleidome nuostabųjį pirmąjį vasaros savaitgalį. O kas nebuvot Taline ir svarstot, ar verta – drąsiai sakau TAIP! Be proto gražus miestas, nepaliekantis Jam abejingų!

Susiplanuok savo kelionę